Hotel Adriatik

Hotel Adriatik

Qendër hotelerie

Average Reviews

Photos

Description

Hotel Adriatik, një ndërtesë historike e ngritur në vitin 1957 dhe e ndodhur në Durrës, Shqipëri, është një strehë e sofistikuar, luksoze dhe ikonike. I njohur si hoteli inaugurues i Shqipërisë, ai zbukuron brigjet ranore të Durrësit, vetëm 25 minuta me makinë nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA). I blerë nga Familja Dudaj në vitin 2000, hoteli iu nënshtrua privatizimit të plotë. Më pas, ai iu nënshtrua një rindërtimi dhe rinovimi gjithëpërfshirës, ​​duke kulmuar me rihapjen e tij madhështore si një destinacion i pavarur luksoz me 5 yje më 31 korrik 2003. Ky transformim synonte të jepte kulmin e shërbimit dhe cilësisë ndërkombëtare. Për më tepër, në vitin 2021, hoteli iu nënshtrua rinovimit dhe rinovimit të tij më të fundit. Me 70 dhoma të pajisura në mënyrë të shkëlqyer, 2 pishina të jashtme (për të rritur dhe fëmijë), 1 pishinë të brendshme, një fushë tenisi, 2 restorante të brendshme, 1 bar të brendshëm, 3 bare në natyrë, një shesh lojërash për fëmijë në natyrë, një agjenci turistike dhe portier, transferim shërbime për në dhe nga aeroporti me pagesë, akses Wi-Fi në të gjithë Hotelin, ajer te kondicionuar, dhe shërbim pritjeje 24-orëshe, ky institucion luksoz modern me 5 yje kujdeset në mënyrë të përsosur si për udhëtarët e kohës së lirë ashtu edhe për ata të biznesit. Ai qëndron si një strehë ideale për familjet me fëmijë, një destinacion i jashtëzakonshëm dasmash, pasi ka pritur mbi 4000 ngjarje korporative. Për më tepër, është i vetmi vend i shenjtë në Shqipëri që ofron joga dhe paketa shëndetësore. Një shtesë e re në ofertat e saj është QUEEN TEUTA SPA, e shtrirë në 400 metra katrorë, e inauguruar në maj 2019. Kjo banjë prezanton pajisje të ndryshme duke përfshirë një pishinë të brendshme me ujë deti me ngrohje, një palestër moderne, sauna, banjë turke, hamam, tre dhoma masazhi. , një dhomë trajtimi për fytyrën dhe lëkurën, dhe produkte ekskluzive luksoze të lëkurës nga Forlled. Në Hotel Adriatik, një traditë e qëndrueshme qëndron në shërbimin e tij të patëmetë: një kuadër i stafit profesional është gjithmonë i gatshëm të ndihmojë mysafirët gjatë gjithë qëndrimit të tyre. Hoteli krenohet me dy restorante të brendshme, Apollonia dhe Illyria, që shërbejnë një përzierje të kuzhinës tradicionale dhe ndërkombëtare, të plotësuar nga një përzgjedhje e gjerë verërash. Pishina e jashtme qëndron si më e madhja përgjatë bregdetit shqiptar, duke i lejuar të ftuarit të pushojnë dhe të porosisin pije freskuese ndërsa shijojnë diellin në shezllonet e tyre falas. Në vitin 2017, të gjitha dhomat dhe zonat e përbashkëta iu nënshtruan rinovimit të plotë për të siguruar një përvojë të lartë. Si një strehë miqësore për familjen, Hotel Adriatik u ofron fëmijëve një mirëseardhje të ngrohtë, duke ofruar lehtësira të dedikuara duke përfshirë një shesh lojrash krejt të re, pishinë për fëmijë, fushë tenisi dhe mundësi argëtimi. Misioni ynë kryesor mbetet të sigurojmë që mysafirët tanë të ndihen të dashur, të përqafuar dhe të qetë gjatë gjithë qëndrimit të tyre. Ne presim me padurim mundësinë për t’ju mirëpritur së shpejti në Hotel Adriatik!

Business Hours

Open 24/7

Statistic

9 Views
0 Rating
0 Favorite
0 Share

Categories

Claim Listing

Is this your business?

Claim listing is the best way to manage and protect your business.

Related Listings